NEWS_22_3.jpg - Zmenšit
AKCE
Zvětšit
NEWS_22_3.pdf ... 503,8 kB
Vše pro truhláře od firmy ROJEKPozadí Pozadí
Výrobky
Aktuality
Videa
Výstavy
Novinky
Ceníky
Poptávka
Výrobky v akci
Výprodej kotlů
Servis strojů
Servis kotlů
Dotace na kotle
Kontroly kotlů
Školení TT
Kontakty
O firmě
Pro školy
Dokumenty
Aktualizováno:
12.4.2022 13:58:29
Česky
English
Deutsch
По-русски
Po polsku


WebMaster:
Mgr.Vojtěch Kerhart

Design by:
www.emd.cz

Prodejce:
Heslo:
Dokument ve formátu pdf ke stažení.
EVROPSKÁ UNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program podnikání
a inovace pro konkurenceschopnost

ROJEK pro školy

     Bohaté zkušenosti s výrobou strojů nám umožňují rozšíření naší pozornosti na podporu vzdělávání. Proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou spolupráce na projektu "ROJEK pro školy". Naším cílem je podpora středního odborného a učňovského vzdělávání v oblasti zpracování dřeva. Investujeme do tohoto projektu energii a prostředky s vědomím pod-dimenzovanosti kontaktu škol s výrobní sférou, s nej-aktuálnějšími informacemi a vývojem v oboru.
     V průběhu mezinárodní výstavy Pragoligna 2006 firma Rojek dřevoobráběcí stroje a.s. představila svůj projekt ROJEK pro školy v praxi. Na ploše 300m2 postavila plnohodnotnou dílnu, kde prezentovala technologické prvky obrábění v praxi. Pro zúčastněné školy byla tato akce velkým přínosem pro výuku žáků. Vysoké hodnocení ze strany škol nám dodalo další energii a nápady pro rozvoj projektu ROJEK pro školy. Těšíme se na další společnou akci, kterou v předstihu oznámíme. Výrobky z tého akce: stolečky, židličky, poličky, řezba klauna a další budou věnovány na charitativní účely.
     Akce se zúčastnily tyto školy:
 • SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová – studenti Pavel Borsuk a Pavel Jeřábek
 • První české soukromé střední odborné učiliště Praha 10 – student Prokůpek Jan
 • Vyšší odborná škola umělecká, Praha 3
 • Střední odborná škola a SOU Třemošnice
 • VOŠ a SPŠ Volyně
 • Střední odborná škola stavební Karlovy Vary
 • SPV truhlářů Ledenice
 • SOŠP a SOUS Hranice, nábytkářská a dřevařská výroba
 •      Ještě jednou děkujeme všem školám za účast na novém projektu a s potěšením zde uveřejňujeme e-mail od Ing. Pavla Černého z SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová.

  Dobrý den,
  sdílím Vaše myšlenky a spokojenost – výstava byla velice pěkná, firma Rojek umožnila žákům i celé naší škole se presentovat ve velice pěkném a příjemném prostředí a jsme rádi, že k takovéto akci mohlo dojít a že i v budoucnu bude na co navázat. Tato spolupráce je neocenitelná pro obě strany – pro českou firmu Rojek i pro naši školu. Děkuji za umožnění této akce Vám i vedoucímu prodeje a všem Vašim kolegům, kteří presentaci zajišťovali. Přeji i Vám další úspěchy ve Vašem počínání.

  Ing.Pavel Černý

       Komentář k této akci od téhož autora určený pro webové stránky školy:

  Naši žáci presentovali řemeslo a školu na Pragoligna 2006

       Výstava Pragoligna je odborná výstava týkající se problematiky zpracování dřeva. Výrobci i obchodní společnosti nabízejí návštěvníkům stroje a zařízení na výrobu nábytku, stavebně-truhlářských výrobků, nástroje, nářadí, ale i produkty dřevařské výroby v podobě polotovarů, pomocných materiálů a hotových výrobků.
       V rámci spolupráce škol s oborovými firmami i naše škola navázala bližší kontakt s firmou ROJEK, výrobcem, dovozcem a prodejcem dřevoobráběcích strojů.
       V expozici této firmy, mimochodem s jednou největší výstavní plochou na výstavišti, se naše škola a žáci presentovali svými výrobky, návrhy nábytku v podobě prototypů – modelů, ale zejména vlastní, na místě prováděnou pracovní činností.
       Pavel Borsuk vyráběl dětskou sedačku a židličku z masívu a jeho kamarád a spolužák Pavel Jeřábek se presentoval řezbářskou prácí na masce klauna z lipového dřeva. Všechny vyrobené výrobky byly určené dětem, kterým, v rámci charitativní akce, budou předány.
       Zájem o práci žáků byl značný. Zastavovali se zde odborníci i laici z řad návštěvníků, ale i zástupci odborného (Truhlářské listy, Dřevo do domu) a regionálního tisku. Kromě vlastní práce se návštěvníci zajímali o vystavené výrobky a modely, o školu a v ní nabízené obory. Zájemci dostali informace ústní od pedagogického doprovodu, žáků i prostřednictvím nabízeného propagačního materiálu.
       Akce ROJEK PRO ŠKOLY na výstavišti v Praze-Holešovicích byla zcela jistě prospěšná pro naši školu i pro hostitelskou firmu ROJEK. Byla dvoudenní presentací dovednosti a zručnosti našich žáků, ukázkou výrobků našich studentů, oborů na naší škole a určitě nebude poslední společnou akcí naší školy a firmy ROJEK.
       V rámci projektu "ROJEK pro školy" Vám nabízíme možnost:
 • prezentace Vaší školy
 • práce žáků se stroji
 • ukázky hotových výrobků

 • na některých předem oznámených výstavách.

       Nabízíme i rozšířenou spolupráci v podobě:
 • technické podpory Vaší školy
 • slevy na naše produkty
 •      Firma ROJEK žádá školy účastnící se projektu "ROJEK pro školy" o umístění nástěnky na viditelném místě v areálu školy.


  Seznam výrobků: